“Mrekullia e Zotit”, pas 21 vite i largohet nga goja mbetja e granatës ish-ushtarit të UÇK-së

Edhe pas më shumë se 21 viteve të përfundimit të luftës te pacientët tanë të cilët kanë qenë pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po gjejmë pjese të mbetura në goje nga plagët qe i kanë marre gjatë luftës.

Imami nga Mitrovica, Fatmir Latifi pas një intervenimi kirurgjik i është gjetur dhe larguar pjesë e mbetura të granatës në gojë .Kështu ka bërë të ditur doktori i njohur, Vehbi Haxhiu.

Reklame

“Falënderimi i takon Allahut që me dinjitet i shërbeva Kauzës së UÇK-ës, vazhdojmë para…”, ka deklaruar imami Latifi. /Indeksonline/