Musliu: Ndeshjet e futbollit në Hungari i luajm me tifozë (VIDEO)

Reprezentuesi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Visar Musliu që është pjesë e MOL Fehervarit të Hungarisë ka qenë pjesë emisionit “Java Sportive” që transmetohet në televizionin Shenja. Musliu në një lidhje direkte nga Hungaria ka treguar për kampionatin hungarez dhe masat kundrejt virusit Kovid 19. Futbollisti nga Gostivari tregon që përveç rinisjes së futbollit, në Hungari kanë filluar të lejohen edhe tifozët me numër të limituar.

“Dy ndeshjet e para pa tifoz, por kjo ndeshja e fundit në kampionat kishte një numër i limituar i tifozëve. Kështu që çdo javë që kalon, numri i tifozëve rritet në stadium edhe pse masat janë që të qëndrojnë 2-3 metra distancë. Normalisht tifozët duhet të jenë pjesë e jona, pasi sportet e futbolli luhen për tifozët”, është shprehur për televizionin Shenja, Visar Musliu.

Reklame