Nafie Selmani: Ata që thonë se të gjitha partitë janë njësoj, e legjitimojnë z ullumin e BDl së

Te gjithe ata qe thone krejt politikanet ose partite politike jane njesoj, te vetedijshem ose jo, po e legjitimojne te keqen e BDI, dhe keshtu po krijojne edhe me shume apati tek qytetaret, vecanerisht te votuesi i pavendosur, gje qe i shkon pershtati vetem BDI.

Te mendon dhe promovon kete bindje nje 20 apo 25 vjecar edhe e mirekuptoje shkaku i moshes, por kur po e thone disa burra e gra mbi 30 vjet eshte pos e pakuptueshme, edhe papjekuri personaliteti. Te thuash qe krejt politikanet jane te keqij eshte njesoj si te thuash krejt njerezit jane te keqij, ose ta zeme krejt mjeket jane shume human, a ne kemi takuar mjeke qe asgje humane s’mund te gjesh tek ata, vec si shembull e mora.

Sa per vete, sahere e kam dit se jo krejt burrat ne politike jane psh si Musai i BDI zhvates i pamoralshem, sikurse qe e di se jo krejt grate ne politike jane si Teuta opurtuniste dhe keqmanaxhuese ne udheheqje te komunes. E di edhe qe nuk jane krejt burrat ne politike si Sadullai i cili din aq sa din nje nxenes i mire i shkolles se fillore. Ndaj, bindjet se te gjithe qe jane ne politike jane njesoj, mbajini per vete, se pos qe po dilni qesharak, po e ndihmoni dhe legjitimoni te keqen e partive me pushtet te perhershem, te cilat pos qe i pasuruan nje grup njerezish ne strofullen e vet, varferuan gjithcka tjeter jasht tyre!