Naseri i Grupit të Kumanovës reagon ndaj xhandarëve serbë: ‘Kush na vjen pa thirrë në oborr, nuk i lëmë as vend për vorr’

Advertisment

I burgosuri nga Gjilani Naser Bajraliu, i cili po vuan dënimin në Maqedoni pasi është i dënuar me Grupin e Kumanovës ka reaguar pas videos ku shihen xhandarmëria serbe mrenda territorit të Kosovës.

Bajraliu tha se “Kush na vjen pa thirr në oborr, nuk i lëmë as vend për vorr”, gjithashtu i bëri thirrje institucioneve të reagojnë sa nuk është bërë vonë, pasi këtu është tokë arbërore dhe nuk kanë vend ushtritë çetnike.

Reklame

Ja postimi i plotë:

QPO I BJEN ERA RET E ZEZA NA KA SHKEL HASMI TE DERA. GJANDARMERIA SERBOSLLAVE HYN NË OBORR TE RESTORANT OKSIGJENI.
TE LISI NE FSHATIN KARAÇEV. MERNI MASAT ISTITUCIONE MOS TE BOHET VON TANA KUKU QKA U BO.
E HABITET NAJ POLITIKAN I KOSOVES THOT TERORISTA. SKAN VEND USHTRIT ÇETNIKE FASHISTE NË TOKË ARBËRORE.
QITJA FLAKEN Adhurim Q. Krasniqi MOS E VET AS KËND FUNDI FUNDIT ËSHTË TOK E JOTJA PËRSONALE. KUSH NA VJEN PA THIRR NË OBORR NUK I LËMË AS VEND PËR VORR.