Ndahet nga jeta njeriu më i afërt i Encës

Babai i Encës është ndarë nga jeta. Ndonëse këngëtarja nuk ka reaguar në lidhje me lajmin e trishtë, mësohet se i ati i saj, Sokol Haxhia, ndërroi jetë të dielën, si pasojë e një sëmundjeje të rëndë.

Në faqet e fansave të Encës, numërohen me dhjetëra postime ngushëlluese. Lajmin e dhimbshëm e kanë konfirmuar burimet e Anabel.al.

Reklame

Këngëtarja e ka përmendur shpesh të atin nëpër intervista, si një nga njerëzit që e ka mbështetur më fort në karrierën e saj.

Në Instagram, pak orë më parë, Enca publikoi një pjesë të këngës “Ocean” të Karol G, e cila i dedikohet dikujt për të cilin do të kesh gjithmonë dashuri.

64 vjeçari la pas bashkëshorten, Entelën, dhe dy vajzat.