Ndëron jetë aktorja e njohur kosovare Leze Qena

Shuhet aktorja e famshme kosovare Leze Qena. Ajo ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm.

E njëjta që një kohë ka qenë në mjekim intenziv.
Lajmin e ka konfirmuar edhe Shpend Fazliu, zëdhënësi për media i QKUK-së.

“Ju konfirmojmë se nga data 6 mars ajo ka qenë në mjekimin intensiv dhe përkundër kujdesit maksimal nga stafi, ajo ka vdekur në ora 9.50, në mjekimin intensiv qendror”.
Lezja njihej për rolet e saja të shumta.