Ndërron jetë mjeku që iu nxi lëkura nga koronavirusi

Advertisment

Ka ndërruar jetë një nga mjekët kinezë që pati një nxirje lëkure nga trajtimi kundër koronavirusit.

Hu Weifeng, urolog në Spitalin e Ëuhanit, qyteti i origjinës së pandemisë, ndërroi jetë të premten pas 4 muaj beteje me koronavirusin, raporton AFP.

Reklame

Rasti u bë i njohur në të gjithë botën pasi mediat kineze treguan foton e mjekut shihej me lëkurë të nxirë. Mendohet se ndryshimi i ngjyrës së tij erdhi për shkak të ilaçeve që u përdorën për të mposhtur sëmundjen, që shtuan melaminën.

Edhe kolegu i tij, Yi Fan, i cili gjithashtu pati nxirje të lëkurës, u shërua dhe sot ka ngjyrën që kishte përpara infeksionit./ Opinion.al