Në prag të ndeshjes së nesërme, Zidane gëzon tifozët e Real Madrid

Advertisment

Real Madrid kanë një punë tejet të vështirë nesër në ‘Etihad Stadium’, kur synojnë të përmbysin epërsinë 2:1 të Manchester City për të kaluar në fazën tjetër të garave në Ligën e Kampionëve.

Para kësaj ndeshje, Zidane ka treguar se i gatshëm për lojë do të jetë edhe ylli belg, Eden Hazard.

Reklame

“Është e vërtetë se ai ka pasur disa çrregullime në fundin e sezonit në La Liga, por tani ai është shumë më mirë dhe mendoj se ka vetbesimin e duhur”, ka thënë Zidane.