Në takimin e liderëve të thirur nga Pendarovski i ftuar edhe Menduh Thaçi

36

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski ka ftuar në takim liderët politik në Maqedoninë e Veriut. Siç mësohet zyrtarisht arsyeja e thirrjes së takimit është dështimi eventual i Republikës së Maqedonisë së Veriut për marrjen e datës. Siç mëson Tetova1 në këtë takim është thirrur edhe kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi të cilin këtë informacion e kanë konfirmuar nga kjo parti.

Sipas informacioneve tona ne kete takim do te marin pjese edhe lideri i VMRO-së Mickovski, Ahmeti i BDI-së, Sela i Ash-së , Afrim Gashi i Alternatives si dhe Bilall Kasami i Lëvizjes Besa.