Nëna e dy binjakëve h umb jetën nga koronavirusi (FOTO)

Nëna 48 vjeqare e dy djemve binjak gjashtë vjeq ka vdekur nga koronavirusi tre ditë pasi iu shfaqën simptomat e para.

Caroline Saunby vdiq pasi fillimisht u sëmurë dhe u rrëzua në shtëpi para se të dërgohej në spitalin e Universitetit James Cook në Middlesbrough me ambulancë ajrore, transmeton BS.

Familja e nënës 48 vjeqare thonë se simptomat u përkeqësuan kur Caroline shumë shpejtë nuk mundi të merrte frymë, para se të humbiste betejën me virusin.

Zonja Saunby e cila ndërroj jetë të dielën dhe simptomat e para u paraqitën të enjtën, la pas dy djemtë e saj binjakë Joseph dhe Elliot dhe burrin e pikëlluar, Vic.