Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Advertisment
HTML Image as link

Në 24 orët e fundit janë bërë 1504 testime dhe janë regjistruar 143 raste të reja të covid-19:

Shkup 43 Kumanovë 16 , Shtypje 4 Prilepi 9 Tetovë 6 Strugë 2 Veles 3 Ohër 2 Kavadarci 3 Gostivar 6 Gjevgjeli 4 Strumicë 11 Radovish 1 Koçani 15 Probistip 1 Pehchevo 1 Valandovë 3 Vinicë 2 Delçevo 3 Sveti Nikole 5 Kërçovë 2 Negotino 1

Reklame Reklamë:
Qries

9 persona janë të vdekur, pacient nga Vinica (70), dy pacientë nga Strumica (67), një pacient nga Ohri (48), nga Gostivari (64), dy pacientë nga Tetova (70 dhe 71) dhe dy nga Kumanova (68 dhe 77).

Numri i përgjithshëm i covid të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 17343, numri i pacientëve të shëruar është 14422, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2200.

Во последните 24 часа се направени 1504 тестирања, а регистрирани се 143 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје…

Gepostet von Венко Филипче am Freitag, 25. September 2020