Nëntë vik tima dhe 394 raste të reja me Covid 19

Advertisment

Në 24 orët e fundit në vend janë kryer 2 236 testime për koronavirus dhe prej tyre 394 kanë rezultuar pozitivë, ose 18 për qind e testeve të kryera.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 9 pacientë te diagnostikuar me COVID-19, ndërsa janë shëruar 387 pacientë.

Reklame

Vendi aktualisht ka 8,332 raste aktive me Covid-19.

Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 91.555 raste, prej të cilëve 80,008 janë rikuperuar, kurse 2.821 pacientë kanë humbur betejën me sëmundjen e Covid-19.