Nesër varrosen tre anëtarët e familjes Krasniqi nga Ferizaj , që humbën jetën në Zvicër

Advertisment
HTML Image as link

Nesër do të varrosen tre anëtarët e familjes Krasniqi nga Rahovica e Ferizajt, të cilët vdiqën tragjikisht në një aksident trafiku në Gjermani.

Njoftimin e ka bërë një fmiljar i tyre në rrjetet sociale.Varrimi i tyre do të bëhet në ora 16:00 në varrezat e fshatit Rahovicë të Ferizajt.

Reklame

“Të Allahut jemi dhe te Allahu do te kthehemi.Me dhimbje ju njoftojmë se varrimi i tre Familjarëve tanë Zaim, Bleon dhe Flori Krasniqi, që vdiqën tragjikisht prej kthimit nga vendlindja për në Zvicër, do të mbahet nesër me datë: 21 Tetor 2020 mbas faljes së namazit të ikindis në ora 16:00 në varrezat e fshatit Rahovicë – Ferizaj”, ka njoftuar Behxhet Krasniqi përmes një postimi në Facebook.

Kujtojmë, që ksidenti tragjik ka ndodhur më datën 16 tetor, tre anëtarët e familjes Krasniqi ishin duke u kthyer për në Zvicër, pasi që kishin kaluar pushimet në Kosovë.

NJOFTIMTë Allahut jemi dhe te Allahu do te kthehemi.Me dhimbje ju njoftojmë se varrimi i tre Familjarëve tanë Zaim,…

Gepostet von Behxhet Krasniqi am Dienstag, 20. Oktober 2020