Neymar dhuron spektakël dhe i d edikon golin Kobe Bryant (VIDEO)

Advertisment

Neymar kalon Parisin në avantazh në minutën e 28’ të takimit me një gol të bukur nga hyrja e zonës. Pas një kombinimi me Verratti-n, braziliani ka goditur me mjeshtëri duke dërguar topin në trekëndëshin e djathtë.

Ky ishte goli i shtatë radhazi në Ligue 1, teksa më pas ka ardhur edhe goli i dytë, teksa i ka bërë dedikim edhe Kobe Bryant, që u nda nga jeta sot. Braziliani ka marrë lajmin gjatë pushimit të ndeshjes Lille-PSG.

Reklame

VIDEO:

https://tiger.cdnja.co/v/yb/yBWp.mp4?secure=LtzpOpLGjyQzMC7QCvpa3w&expires=1580077800