Nga Argjentina: PSG po përgatit superofertën për Lionel Messi

Advertisment

Edhe pse gjithçka duket se kandidati kryesor për të kryer goditjen Lionel Messi është Manchester City, Paris Saint-Germain nuk dëshiron ta quajë garë të humbur dhe dëshiron të ribashkojë Neymar me yllin argjnetinas. Kjo është arsyeja pse, sipas gazetares argjentinase Verónica Brunati, skuadra franceze, e cila sapo ka humbur finalen e Ligës së Kampionëve, po përgatit një ofertë big për t’i prezantuar Leos.

Vlen të përmendet se te PSG ka argjentinasit Ángel Di María dhe Leandro Paredes, me të cilët Messi ka ndarë ekipin kombëtar Argjentinas, dhe gjithashtu brazilianin Neymar, i cili ishte partneri i tij sulmues te Barcelona midis vitit 2013 dhe 2017.