Nga frika ngritën ”bajrakun e bardhë” ja si po dorëzohen ushtarët armenë (Foto)

Disa nga ushtarët armenë u dorëzuan pasi ata ndaluan të rezistonin në operacionet e nisura nga ushtria Azerbajxhanase për të shpëtuar territorin e saj nga pushtimi.
Përleshjet, të cilat filluan pasi Armenia sulmoi rajonet e banuara nga turqit Azerbajxhan në Nago-Karabak, vazhdojnë përgjatë gjithë vijës së frontit.

Forcat armene pësojnë humbje të mëdha pas masave të marra nga ushtria azerbajxhanase

Reklame

Ndërsa rajoni i Nago-Karabakut është i rrethuar nga ushtria Azerbajxhanase nga veriu dhe jugu, disa ushtarë që nuk mund t’i rezistojnë kundërsulmeve i lëshuan armët e tyre dhe ikën në panik, ndërsa të tjerët dorëzohen.

Imazhet e reja të ushtarëve armenë që u dorëzuan me një shami të bardhë ndahen nga Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit./Gazetaere