Nga kjo ditë pritet të bie borë

Reshjet e borës pritet që ta mbulojnë Ballkanin, në fillim të muajit shkurt, më saktësisht në dy ditët e para.

Sot në Maqedoni po mban mot i ndryshueshëm me temperatura të ulëta dhe me rreze dielli.

Temperaturat momentalisht sillen nga minus 3 deri në 0 gradë Celsius, derisa gjatë natës pritet që ato të shkojnë deri në minus 7 gradë.

Ndërkaq sipas uebfaqe ‘accuweather’ në Kosovë dhe Ballkan pritet që deri në shkurt të mos ketë reshje të borës.

Sipas parashikimi të kësaj uebfaqe, të shtunën dhe të dielën e parë të shkurti, Kosova do të mbulohet nga reshjet e borës dhe që pritet të jenë të përziera me shi.

Temperaturat nuk do të jenë të ulëta, pa marrë parasysh që do të ketë reshje të borës. Më e ulëta do të regjistrohet në minus 2 gradë Celsisus, ndërsa maksimalja deri në 6 gradë.

Më poshtë keni parashkimin e motit nga sot e deri më 3 shkurt.