Një 25-vjeçar, v iktima më e re në moshë nga Covid-19

epa08829045 Man wearing protective mask,walks in front of a COVID-19 center at the University Clinic for Infectious Diseases in Skopje, Republic of North Macedonia, 19 November 2020. Due to the high number of COVID-19 cases the authorities in the country are considering new measures to restrain the disease. North Macedonia is one of the worst in Europe in deaths per capita, having 1397 people who died, with population of two millions, until 18 November 2020 with the symptoms of COVID-19 since the start of the pandemic. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Advertisment
HTML Image as link

Sot në territorin e vendit tonë janë regjistruar 33 viktima nga Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave që nga fillimi i pandemisë së Maqedoninë e Veriut në 4.322.

Viktima më e re nga Covid-19 në 24 orët e fundit është një person 25-vjeçar nga Gjevgjelia.

Reklame

Shkup-11, Manastir-3, Tetovë-3, Kumanovë-2, Prilep-2, Ohër-2, Gjevgjeli-2, Koçan-1, Shtip-1, Kvadarc-1, Strugë-1, Radovish-1, Dellçevë-1, Negotinë-1 dhe Berovë-1.