Një ide për ifarin e 15-të, Samuna që shkrihen në gojë (VIDEO)

Advertisment

Sonte është iftari 15-të dhe ne ju sjellim një recetë të shishme dhe të shpejtë samuna që shkrihen në gojë

Përbërsit : 300 ml Qumësht të ngroht  ,1 Lugë e ushqimit maja buke  ,1 Lugë e vogël sheqer  ,1 Lugë e mesme krip  ,1 Vezë  ,1 Lugë e ushqimit vaj  ,600 gr Miell

Reklame

Sos domatesh  ,Sallam ose suxhuk  ,Qepë  ,Spec i kuq  ,Kaqkavall  ,Mocarel

I pjekim 30-35 minuta në 250 grad