Nje ide për iftar me mish të bluar (VIDEO)

Sonte është iftari i tetë i muajt të bekuar të Ramazanit dhe ne do ju tregojmë një recetë të shishme se si ta pregadisni iftarin tuaj sonte:

RECETA??

1 got ‘t ujit qumesht t’vakt ,2 lug t’mesme maja pluhur ,1 lug t’mesme kryp, 1 lug t’mesme sheqer ,Gjys gote t’ujit vaj ,1 vez

Deri sa te mare miell

?per mishin ??

3 qep ,3 lug t’gjelles gjalp ,300 gr Mish t’bluar ,2 speca t’kuq ,2 lug t’gjelles veget .1 lug t’gjelles biber t’zij .1 lug t’mesme biber t’kuq