Një shtetas i Maqedonisë arr estohet në Kosovë kaloi ilegalisht kufirin

Advertisment
HTML Image as link

Policia e Kosovës sot bëri të ditur se ka arrestuar një shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut për shkak të dyshimit e ka hyrë në territorin e Kosovës duke kaluar ilegalisht kufirin ndërshtetëror, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Sipas kumtesë së policisë, burri i dyshuar, i cili është me kombësi shqiptare, është arrestuar në fshatin Debalde në Komunën e Vitisë, në juglindje të Kosovës. Me vendim të prokurorit kompetent, të dyshuarit i është konfiskuar pasaporta dhe i njëjti është liruar në procedurë të rregullt.