Njihuni me nënën e katër fëmijëve të Putinit e cila është ‘zhdukur’ prej një viti (FOTO)

Para se të zhdukej nga sytë e publikut vitin e kaluar, e raportuar se e dashura e Vladimir Putin prej shumë vjetësh ishte në qendër të vëmendjes për dy dekada, fillimisht si gjimnaste e talentuar e më vonë si modele ruse, politikane dhe manjate e medias.

Alina Kabayeva, tani 37 vjeçe dyshohet se është nëna e katër fëmijëve të Putin.

Reklame

Ajo si 16 vjeçe fitoi medaljen e artë në gjimnastikë.

Putin është divorcuar në vitin 2014, me Lyudmila Putin.