Nuk di të ulet numri i vdekjeve në Itali, ja sa ishin në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 14681, që do të thotë janë 766 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet janë shtuar me 4585 duke e çuar në 85388 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 19758 dhe 4068 janë në gjendje kritike.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 56570.