Nuk jam kosovar por shqiptar i Kosovës: Vogëlushi shpërthen në lot në videon emocionuese (VIDEO)

Advertisment

Në rrjet po qarkullon një video në të cilën shfaqet një vogëlush i cili po bashkëbisedon me të ëmën e tij.

Ai po i tregonte asaj se si mësuesja nuk duhet ta dërgoj tek shkolla e kosovarëve pasi ai nuk është i tillë.

Reklame

Por kur e ëma e pyet se çfarë është ai, vogëlushi shpërtheu në lot duke thënë: “Unë nuk jam kosovar, por shqiptar i Kosovës”, transmeton MAPO.

Video është shpërndarë dhe nga shumë personazhe të njohur shqiptar.

Për të parë se si vogëlushi përjetoi momentin kur atij i thanë ‘kosovar’, ndiqni videon.