Nuk ka marrëveshje – LDK nuk e pranon ofertën e VV-së

Në takimin dy orësh ndërmjet LDK-së dhe VV-së për koalicion bashkëqeverisës, as kësaj radhe nuk ka marrëveshje, shkruan Gazeta Insajderi.

Sipas burimeve të Gazetës Insajderi, LDK nuk ka pranuar që ministritë të ndahen 6 me 4 pasi që, trashmë LDK kërkon 7 ministri. Vetëvendosje ka ofruar vetëm Ministrin e Punëve të Jashtme ndërsa LDK ka kërkuar edhe Ministrin e Zhvillimit Ekonomik./ Insajderi.com