Numërimi live/ Biden thellon diferencën me Trump, fiton edhe Miçiganin

Advertisment
HTML Image as link

Joe Biden fiton edhe shtetin e Miçiganit raporton CNN.

Shteti i Miçiganit ka 16 vota elektorale, çka e thellon diferencën midis Biden dhe presidentit Donald Trump.

Reklame

Me fitoren e Miçiganit, kandidati demokrat shkon në shifrën totale prej 253 votash elektorale ndërsa Trump ka mbetur në në shifrën e 213 votave elektorale.

Top Channel