”o Allah, o Zot”, re.agimi i çmendur i Medës pas golit të Berishës (VIDEO)

63
#

Mbrëmë u zhvillua ndeshja futbollistike mes Anglisë dhe Kosovës e cila përfundoi me rezultat 5-2, shkruan GazetaBlic. Ishin të shumta fig.urat publike që kishin udhëtuar drejt stadiumit të Southamptonit, e në mesin e tyre edhe artistë shqiptarë. Këngëtari Meda dhe Blero Muharremi kishin udhëtuar së bashku drejt Anglisë për të parë nga afër këtë ndeshje, ndërsa më pas ata do të pe.rformonin në një nga lokalet në Southampton.

Ka qenë Meda ai i cili ka publikuar video të ndryshme gjatë ndeshjes që po zhvillohej, por njëra nga to është më e veçanta, e që është pikërisht goli i dytë i Valon Berishës. “O allah, o Zott”, janë fjalët e këngëtarit pas g.olit të shë.nuar nga futbollisti.

Shikoni videon: