OBSH: Bota po hyn në një fazë të rrezikshme

Më shumë se 150.000 raste të reja koronavirusi u raportuan dy ditë më parë nga OBSH-ja, “shifra më e lartë e një dite të vetme deri tani”, deklaroi kreu i saj Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Pothuajse gjysma e rasteve u raportuan në Amerikën e Veriut e atë të Jugut, e ndërkohë numrat janë rritur edhe në Azi e në Lindjen e Mesme”, shtoi ai. Tedros paralajmëroi se “bota është në një fazë të re të rrezikshme. Vendet, është e kuptueshme, mezi presin hapjen e plotë të shoqërive dhe ekonomive të tyre.

Reklame

Po virusi po përhapet shpejt, vazhdon të jetë vdekjeprurës dhe shumë njerëz janë të cenueshëm”, u shpreh ai.

OBSH vazhdon të bëjë thirrje për ruajtjen e distancës mes njerëzve, të qëndrojnë në shtëpi nëse ndihen keq, të mbajnë maska e të lajnë duart vazhdimisht. Në fund të prillit megjithatë, ishte e njëjta organizatë që deklaronte se nuk ishte e nevojshme që njerëzit e shëndetshëm të mbanin maskë.

Download Best WordPress Themes Free DownloadDownload Nulled WordPress ThemesDownload Premium WordPress Themes FreeFree Download WordPress Themesudemy free downloaddownload samsung firmwareDownload Best WordPress Themes Free Downloadudemy paid course free download