Osmani: Ende nuk ka asgjë konkrete rreth koalicioneve

Advertisment

“Informacionet e ndryshme që po qarkullojnë në publik lidhur me arritjen e ndonjë marrëveshjeje mes VRMO-DPMNE-së dhe BDI-së, janë sajesa portalesh”, theksoi për TV21 zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani.

Sipas tij, këto lajme të paktën nuk e kanë burim partinë që ai i përket BDI-në dhe se janë vetëm spekulime.

Reklame

Në disa media online doli lajmi sikur VMRO-DPMNE dhe BDI kanë finalizuar marrëveshjen për formim të Qeverisë së re dhe se janë marrë vesh edhe për kryeministrin shqiptar.

Gjithashtu as me LSDM-në ende nuk ka asnjë marrëveshje finale për formimin e shumicës së re, raporton TV21.