Parashikimi i motit e enjte 11 mars

Moti do të jetë me diell e me vr anësira të vogla mesatare dhe më i ftohtë. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi veriperëndimor, veçanërisht paradite dhe veçanërisht shprehur përgjatë Vardarit.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 der 2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë prej 5 deri 11 gradë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë, paradite moti do të jetë kryesisht me erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior.

 

Nga mesdita vr anësirat do të ulen dhe gjatë ditës moti do të jetë me diell. Temperatura minimale do të ulet deri -2, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 8 gradë.