Parashikimi i motit e premte 06 mars

Moti paradite në vend do të jetë me vr anësira, ndërsa pasdite kryesisht në pjesët perëndimore dhe veriore do të ketë shi të përkohshëm.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare jugore e cila do të përforcohet përgjatë Vardarit dhe në pjesët perëndimore.

Reklame

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 5 deri në 1 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 6 deri në 17 gradë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë paradite do të kemi mot të ndryshueshëm me vr anësira me periudha të diellit, pasdite me reshje të përkohshme të shiut.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura e mëngjesit do të bie deri në minus 1, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 15 gradë.