Parashikimi i motit për dy ditët e ardhëshme

Moody stormy landscape field with mountains in background summer

Edhe gjatë dy ditëve në vijim vazhdon të mbajë mot stabil, i kthjellët dhe me diell.

Shërbimi i meteorologjisë njofton se temperaturat do të shënojnë rritje, maksimalet edhe mbi 20C, ndërsa erërat gradualisht do të qetësohen.

Mot i njëjtë do të vazhdojë deri në fundjavë, kur parashihet të ketë zhvillime të vranësirave lokale, por pa të reshura.

Parashikimi për 8–9 prill:

8.04.2020 – Kthjellët dhe me diell. Temperaturat në vise të ulëta 2C deri 20C, e në vise malore -3C deri 10C. Erë mesatare nga verilindja.
9.04.2020 – Kthjellët dhe me diell. Temperaturat në vise të ulëta 3C deri 21C, e vise malore -1C deri 13C. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja.