Parashikimi i motit për sot

35

Ditëve të ftohta dhe me shi si duket ju erdhi fundi.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vr.ansira lokale.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 13 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të lëvizin prej 9 deri 22 gradë Celsius.

 

Edhe në Tetovë dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit 8 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 21 gradë Celsius.