Parashikimi i motit për sot, e enjte 02 korrik

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me vr anësira të vogla deri mesatare.

Pasdite do të ketë mot jostabil lokal, të ndjekur me të reshura të shiut, bubullimë dhe erë të përforcuar.

Reklame

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri 23, ndërsa ajo maksimale do të jetë prej 30 deri 37 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me vr anësira të vogla deri mesatare. Temperatura minimale do të ulet deri 19, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 35 gradë.