Parashikimi i motit për sot, e enjte 1 tetor

Advertisment
HTML Image as link

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vr anësira të pakta, ndërsa në pjesën perëndimore të vendit do të ketë periudha me diell dhe kushte për reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi perëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 7 deri 13 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 18 deri 26 gradë celcius.

Reklame

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do jetë me vranësira të pakta dhe me temperatura që do lëvizin prej 6 deri 12 gradë celcius në mëngjes, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 16 deri 25 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me kushte për reshje të shiut dhe periudha me diell