Parashikimi i motit për sot e enjte 15 prill

Moti sot do të jetë me vr anësira dhe diell. Herë pas here do të bjerë borë në malet në pjesët veriperëndimore.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 10 deri në 17 gradë Celsiusë.

Reklame

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me vr anësira dhe erë të dobët nga drejtimi verior.

 

Temperatura minimale do të ulet në 2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 14 gradë Celsiusë.