Parashikimi i motit për sot, e enjte 16 korrik

Moti do të jetë me diell dhe me vr anësira të vogla deri në mesatare. Pasdite kryesisht në pjesët lindore dhe ato perëndimore do të ketë kushte për paraqitjen e shiut të rrëmbyeshëm dhe vetëtimave të rralla.

Do të fryj erë e dobët deri në mesatare kryesisht veriperëndimore.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 19 ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 26 deri në 34 gradë Celsius, UV-8.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë, moti do të jetë me diell dhe me vr anësira të vogla deri në mesatare Do të fryj erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të ulet deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 31 gradë Celsius.