Parashikimi i motit për sot, e enjte 16 prill

Sot moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe më i ngrohtë.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus një deri në tre gradë, ndërsa ajo e ditës prej 13 deri në 21 gradë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe më i ngrohtë.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në minus një, ndërsa ajo e ditës deri në 18 gradë Celsius.