Parashikimi i motit për sot e enjte 19 mars

Në Maqedoni sot do të mbizotërojë mot me diell me vr anësira të vogla deri në mesatare.

Do të fryjë erë e lehtë, herë pas here me intensitet më të fuqishëm, krye nga drejtimi verior.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 12 deri në 20 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë do të kemi mot të ngjashëm, me temperaturë nga 0 deri në 17 gradë Celsius.