Parashikimi i motit për sot, e enjte 8 tetor

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vr anësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 8 deri 17 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 13 deri 21 gradë Celsius.

Reklame

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me vr anësira dhe kushte për reshje të shiut.