Parashikimi i motit për sot, e enjte 9 korrik

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell, me erë të dobët deri në mesatare verilindore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 8 deri në 17 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 26 deri në 33 gradë Celsius.

Reklame

Indeksi UV do të jetë 9.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me erë të dobët deri në mesatare verilindore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 14 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë 31 gradë.

Deri të premten moti do të jetë stabil, ndërsa gjatë fundjavës lokalisht do të ketë paraqitje të rritjes së vr anësirave me kushte për shi. Nga e diela do të fillojë të fryjë erë e përforcuar që do të shkaktojë ulje të temperaturave.