Parashikimi i motit për sot, e hënë 20 korrik

Moti do të jetë me diell me vr anësira të vogla deri në mesatare. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë më e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 18 ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 27 deri në 33 gradë Celsius.

Reklame

Edhe në Tetovë dhe rrethine moti do jetë me diell me vr anësira të vogla deri në mesatare Do të fryejë erë veriore e dobët deri në mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 31 gradë Celsius.

Ditëve në vijim moti do të jetë me diell me vr anësira të vogla deri në mesatare dhe erë veriore të dobët deri në mesatare. Temperatura e ditës do të jetë në rritje të konsiderueshme.