Parashikimi i motit për sot, e hënë 21 shtator

Advertisment
HTML Image as link

Moti sot do të jetë me diell dhe me vr anësira të vogla, në jugperëndim vranësira mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare kryesisht nga drejtimi jugor, informoi Drejtoria për punë hidrometeorologjike (DPHM).

Në ditën e fundit të verës, temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 12 gradë, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 29 gradë.
Edhe në Tetovë dhe rrethinë temperatura minimale do jetë prej 10 deri në 29 gradë.

Reklame Reklamë:
Qries

DPHM edhe për ditën e parë të vjeshtës paralajmëron mot me diell me vr anësira mesatare. Pasdite në pjesët perëndimore do të ketë kushte për paraqitjen e shiut lokal dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor.