Parashikimi i motit për sot, e martë 07 korrik

Moti paradite do të jetë i ndryshueshëm me vr anësira me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima. Do të fillojë të fryjë erë e fuqishme veriore, së pari në pjesët veriore ndërsa gjatë ditës edhe në pjesët tjera, veçanërisht përgjatë Vardarit, që do të kushtëzojë uljen e ndjeshme të temperaturës së ditës, veçanërisht në veri. Era do të arrijë shpejtësinë edhe mbi 90 km/orë.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 14 deri në 22, ndërsa ajo e ditës prej 24 deri 32 gradë.

Reklame

Indeksi UV do të jetë 7.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë paradite do të ketë vr anësira të ndryshueshme me shi të përkohshëm dhe paraqitje të bubullimave. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 19, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 26 gradë.

Nga e mërkura vijon mot me diell me rritje të sërishme të temperaturës së ditës, por me mëngjese më të freskëta