Parashikimi i motit për sot, e martë 1 shtator

Advertisment

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vr anësira të vogla deri mesatare,

pasdite, kryesisht në pjesët veriore, me kushte për reshje të shkurta shiu dhe bubullima.

Reklame

Temperatura minimale do të jetë në interval nga 10 deri në 18, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 30 deri në 36 gradë. UV = 8.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me diell, me re të vogla deri mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 17, ndërsa maksimalja do të arrijë 34 gradë.