Parashikimi i motit për sot, e martë 13 tetor

Advertisment

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do jetë me vr anësira dhe reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën lindore të vendit.

Pasdite pritet stabilizim i motit.

Reklame

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri 12 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 14 deri 21 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe reshje të shiut.