Parashikimi i motit për sot e martë 2 mars

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vr anësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë, nga drejtimi verior.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -6 deri 0 gradë Celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 6 deri 16 gradë Celcius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm me temperatura që do të lëvizin prej -5 deri 0 gradë Celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 6 deri 14 gradë Celcius.

 

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell. Temperaturat e mëngjesit në disa vende do të zbresin nën zero, ndërsa gjatë fundjavës pritet të ketë reshje të shiut.