Parashikimi i motit për sot, e martë 23 qershor

Moti në do të jetë me vr anësirë dhe i paqëndrueshëm, në shumë vende do të ketë reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të fortë. Në nivel lokal, do të ketë reshje më të mëdha (mbi 20l/m2), në disa vende në formë të motit të lig me shkarkime elektrike dhe erëra të forta.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 11 deri 17 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 20 deri 28 gradë Celsius.
Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do jetë me vr anësira të ndryshueshme, me periudha me diell, ndërsa pasdite do të jetë me vr anësira jostabile me shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Temperatura e mëngjesit do të zbresë në 16, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 24 gradë.

Reklame

Nga e mërkura kushtet për jostabilitet do të ulen dhe do të mbizotëroj mot me diell dhe më i ngrohtë, por pasdite me kushte për paraqitje të izoluar të shiut dhe bubullima. Nga e enjtja pasdite sërish do të ketë paraqitje të izoluar të shiut dhe bubullima.