Parashikimi i motit për sot, e martë 27 tetor

Advertisment

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vr anësira mesatare. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull.

Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Reklame

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri 8 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 14 deri 24 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti do të jetë me diell dhe stabil. Ndërsa gjatë mëngjeseve nëpër lugina do të ketë mjegull.