Parashikimi i motit për sot e mërkurë 14 prill

Advertisment
HTML Image as link

Moti në mbarë vendin do të jetë me vr anësira mesatare dhe me reshje lokale shiu dhe dukshëm më i freskët në veri dhe perëndim.

Në disa vende do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të dendura shiu, erë e fortë dhe bubullima të rralla. Në malet në veriperëndim, do të bjerë borë.

Reklame

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 7 gradë Celsiusë, ndërsa ajo maksimale prej 12 deri në 19 gradë Celsiusë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me vr anësira mesatare, reshje shiu të përkohshëm dhe periudha me diell.

 

Temperatura minimale do të ulet në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 13 gradë celsiusë.